عرضه بی واسطه نوار تیپ با بهترین کیفیت در شیراز

نوار تیپ همان نوار آبیاری است که دیواره ای نازک دارد و برای آبیاری قطره ای استفاده می شود. نوار تیپ شیراز یک نمونه از آن است که جنس مرغوب پلی اتیلن دارد و تقریبا مسطح و نرم هستند و هنگامی که آب وارد آن می شود پر شده و از طریق قطره چکان هایی که روی آن تعبیه شده از تیپ خارج می شوند و بعد از اینکه آبیاری تمام شد، دوباره به حالت مسطح اولیه خود باز می گردد. ضخامت دیواره آن بسیار نازک است و فاصله قطره چکان ها معمولا در آبیاری ها متفاوت است.

عرضه بی واسطه نوار تیپ با بهترین کیفیت در شیراز

نکاتی هنگام خرید نوارتیپ باکیفیت

نکاتی هنگام خرید نوارتیپ باکیفیت

هنگام خرید نوار تیپ از نوع باکیفیت آن باید به نکات مهم توجه داشته باشیم. فاصله قطره چکان در نوار تیپ از اهمیت ویژه ای برخوردار است. همانطور که گفته شد معمولا روی نوار تیپ ها قطره چکان هایی از پیش تعیین شده تعبیه شده است. این نکته بسیار مهم است که شما قادر نخواهید بود که قطره چکانی را به نوار آبیاری اضافه کنید و اینکه قطره چکان های روی نوار در فاصله مشخص از یکدیگر قرار دارند. فاصله های مختلفی از بین 10 تا 100 سانتیمتر وجود دارد که قطره چکان ها روی رول نوار تعبیه شده اند. برای باغ های خانگی فاصله 30 سانتیمتر و برای اغلب گندم زار ها و زمین های زراعی 15 یا 20 سانتیمتر فاصله بین قطره چکان ها مناسب می باشد.

طول نوار های تیپ هنگام خرید مهم است. برای انتخاب طول نوار چندین فاکتور را باید مدنظر قرار دهید. شیب زمینی که نوار تیپ در آن استفاده می شود، فاصله قطره چکان های موجود در نوار و نوع و مرغوبیت خاکی که در آن استفاده می شود و جزو فاکتورهایی است که هنگام خرید باید به آن ها توجه شود. در واقع نوع خاک است که فاصله قطره چکان ها و متراژ نوار را تعیین می کند.

جنس نوار تیپ نیز در هنگام خرید باید مورد توجه قرار بگیرد. جنس نوار آبیاری همانطور که گفته شد از جنس پلی اتیلن می باشد زیرا باید در مقابل انواع عوامل محیطی مثل کود، دما، نور خورشید و امثال آن بسیار مقاوم باشد. جنس آن نرم و انعطاف پذیر است و نصب راحتی دارد.

آشنایی با انواع نوار تیپ براساس ضخامت آنها

آشنایی با انواع نوار تیپ براساس ضخامت آنها

نوار تیپ از نظر کارکرد به دو دسته کلی تقسیم بندی می شود. یک نوع آن نوار تیپ درزدار یا کناردوخت است که از کناره ها دوخت دارد. قطر آن 16.5 میلیمتر است و روزنه های موجود در آن 10، 20 و 30 سانتیمتر است و معمولا دارای ضخامت 175 میکرون است. بر روی نوار تیپ درزدار قطره چکانی تعبیه نشده است ولی درزهایی که به صورت زیگزاگ در کناره های آن وجود دارد که جلوی فشار آب را گرفته و قطرات آب از طریق درزهای موجود در کناره های آن خارج می شود. این نوع نوار تیپ با متراژهای متفاوت و آبدهی های گوناگون و همچنین برای کشت های مختلف قابل استفاده است.

نوع دیگر، نوار تیپ پلاکدار است. قطر نوارهای این تیپ 16 میلیمتر می باشد که ضخامت آن ها معمولا مابین 150 تا 200 میکرون است و پلاک هایی که در این نوار موجود می باشد 10 سانتیمتر تا یک متر قرار دارند. همانطور که گفته شد در کل رایجترین فاصله در نوارهای تیپ 10، 15، 20، 30 سانتیمتر می باشد. در این نوع از نوار تیپ قطره چکان در فواصل معین نصب شده است. فاصله نوارهای تیپ براساس نوع محصول و روش کشت متفاوت است.

بهترین تولید کننده نوار تیپ با قیمت مناسب در شیراز

بهترین تولید کننده نوار تیپ با قیمت مناسب در شیراز نوار تیپ در ایران یکی از پرکاربردترین وسایل در حیطه کشاورزی است. بهترین تولید کنندگان نوار تیپ با قیمت مناسب در شیراز و تفتان واقع شده اند. نوار تیپ به دلیل مزیت های زیادی که دارد از جایگاه ویژه ای در بین کشاورزان برخوردار است. یکی از شرکت های معتبر برای ساخت این نوار تیپ شرکت یاشیل قطره است که شما عزیزان می توانید برای خرید به سایت این شرکت و یا به صورت حضوری به نمایندگان فروش وی مراجعه و اقدام به خرید نمایید.

این شرکت اقدام به واردات نوار تیپ نیز می کند که با توجه به ارزش گمرکی آن با قیمت بالاتری به فروش می رساند. در صورتیکه تولیدات داخلی را شما می توانید به صورت عمده و یا جزئی از طریق حضوری و مجازی با قیمت متعارف و مقرون به صرفه خریداری و استفاده نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما