قیمت نوار آبیاری قطره ای تیپ صادراتی در سال گذشته

در یک دهه گذشته سیستم های آبیاری نوینی به صنعت کشاورزی معرفی شدند که تولید را در بسیاری از محصولات بالا بردند و صرفه جویی بسیار زیادی در مصرف آب رخ داد که یکی از این سیستم ها استفاده از نوار آبیاری در انواع آن از جمله نوع قطره ای آن است که در سال گذشته با قیمت بسیار مناسب صادراتی فروخته شد و مشتریان برای اطلاع از قیمت نوار ابیاری قطره ای تیپ از طریق فروشنده آن به راحتی اقدام کنند.

قیمت نوار آبیاری قطره ای تیپ صادراتی در سال گذشته

میزان سهم ایران از صادرات نوار آبیاری چقدر است؟

میزان سهم ایران از صادرات نوار آبیاری چقدر است؟ ایران یکی از کشورهای با اقلیم خشک و نیمه خشک در خاورمیانه است که منابع آبی آن محدود است بنابراین صرفه جویی در مصرف آب برای این کشور بسیار مهم است و کمترین اتلاف آب باید وجود داشته باشد به خصوص این که اکثر آب مصرفی در کشور صرف کشاورزی می شود.

به دلیل ذکر شده یعنی جلوگیری از اتلاف آب، تولید نوار آبیاری در ایران به فراوانی انجام می شود چون این نوار با قیمت ارزان خود قابلیت اجرایی بالایی در کشور و همه مناطق آن دارد تا به این وسیله از اتلاف آب در کشاورزی به مقدار زیاد کاسته شود و تولید این نوار نه تنها برای مصرف داخلی انجام می شود بلکه بخش زیادی از آن به کشورهای دیگر صادر می گردد.

سهم ایران از صادرات نوار مذکور در منطقه بسیار زیاد است چون ماده اولیه برای ساخت این نوار یعنی پلی اتیلن به فراوانی و با قیمت ارزان تولید می شود و سالانه مقدار بسیار زیادی از آن در صنعت کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد و بخشی از آن نیز به دیگر کشورها صادر می شود.

در میان کشورهای منطقه هیچکدام به اندازه ایران در صادرات این محصول سهم ندارند چون در کمترین این کشورها صنایع پتروشیمی به اندازه ایران توسعه پیدا کرده است بنابراین اکثرا حتی در صورت تولید این نوار، وارد کننده ماده سازنده آن یعنی پلی اتیلن هستند بنابراین محصول آنها قدرت رقابت با نوع ایرانی آن را ندارد چون گرانتر است.

هر چند ایران در منطقه رتبه اول را از نظر صادرات این محصول به خود اختصاص داده است اما بادی به این نکته نیز توجه داشت که در آسیا این کشور چین است که گوی سبقت را در صادرات این نوار از ایران ربوده است و یکی از بزرگترین تولید کنندگان آن در آسیا و حتی جهان به شمار می رود چون نفت خام را خریداری و با پالایش آن پلی اتیلن تولید کرده و محصول تولید توسط آن نیز قیمت ارزانی دارد.

5 مدل نوار تیپ با قیمت مناسب و کیفیت بالا

5 مدل نوار تیپ با قیمت مناسب و کیفیت بالا

نوار تیپ آبیاری فقط یک مدل نیست بلکه انواع مختلفی دارد که از نظر شکل ظاهری نیز تفاوت زیادی با هم ندارند اما نوع سیستم خروج آب از آنها با یکدیگر متفاوت است هر چند هدف از تولید همه آنها فراهم کردن دسترسی گیاهان و درختان به آب به صورت کاملا کنترل شده است تا در مصرف آب صرفه جویی شده و در عین حال از تولید محصولات کشاورزی نیز کاسته نشود.

5 مدل نوار تیپ آبیاری وجود دارد که توسط شرکت های تولید آن ساخته شده که از قیمت مناسبی برخوردار است و کیفیت خوبی هم دارند که در زیر به طور خلاصه به آنها اشاره می شود:

  1. نوار تیپ قطره ای : این محصول دارای قطر کمتر از نیم اینچ است و انعطاف پذیری خوبی دارد همچنین در فواصل مشخص امکان نصب قطره چکان روی آن وجود دارد و به این ترتیب خروجی آب از هر یک از آنها با تنظیم قطره چکان به راحتی قابل کنترل است.
  2. نوار تیپ شیار دار : در این شیلنگ که بسیار نرم است و بیشتر برای آبیاری صیفی جات مورد استفاده قرار می گیرد درزهای کوچکی در فواصل معین ایجاد شده است که آب به تدریج از آنها به بیرون تراوش می کند و به پای درخت یا گیاه می ریزد.
  3. نوار تیپ پلاک دار : در این نوار پلاک هایی که روی نوار به راحتی قابل تشخیص هستند و فواصل بین آنها در نمونه های مختلف متفاوت است محلی برای خروج آب می باشند و آب از این منافذ به آهستگی هر چه تمام تر خارج می شود.
  4. نوار تیپ بغل دوخت : از محصولات بسیار ارزان برای آبیاری گیاهان بوته ای است که به صورت نواری روی زمین و در کنار بوته ها قرار می گیرد از شکل بغل دوخت آن به راحتی قابل شناسایی است.
  5. نوار تیپ یورودریپ : این محصول شبیه نوار تیپ قطره ای است با این وجود که قطره چکان ندارد و به گونه ای طراحی شده که آب به صورت قطره قطره از بغل ان خارج می شود و برای آبیاری درختان نیز مناسب است.

بیشترین صادرات نوار تیپ در چند سال گذشته

بیشترین صادرات نوار تیپ در چند سال گذشته به دلیل تغییرات اقلیمی در جهان، مشکلات آبی منطقه خاورمیانه روز به روز بیشتر می شود و کشورها برنامه های زیادی برای صرفه جویی در مصرف آب را اجرا کرده یا در حال اجرای آن هستند و برای این کار ابتدا به مصرف آب کشاورزی توجه نموده اند چون بخش قابل توجهی از مصرف و اتلاف آب در این صنعت است به همین دلیل برخی از این کشورها شروع به واردات سیستم های نوین آبیاری کرده که یکی از وسایل مورد نیاز برای آنها نوار تیپ است.

در چند سال گذشته نیاز کشورهای منطقه به نوار تیپ بسیار افزایش یافته است و در راستای آن تولید این محصول در کشور با افزایش زیادی روبرو بوده است که در نتیجه صادرات آن چندین برابر بیشتر شده است و صادر کنندگان زیادی در این زمینه شروع به فعالیت کرده و این محصول ایرانی را به کشورهای منطقه صادر می کنند.

بیشترین صادرات نوار تیپ در سال های گذشته منحصر به مدل خاصی از این محصول نبوده است و همگی آنها کم و بیش از طرف کشورهای منطقه با استقبال مواجه شده است اما نوار آبیاری قطره ای به دلایل مختلف فروش بیشتری داشته و به همین خاطر در کشور بیشتر تولید و صادر شده است.

فروش ارزان نوار ابیاری قطره ای تیپ صادراتی در تهران

فروش ارزان نوار ابیاری قطره ای تیپ صادراتی در تهران کارخانه تولید نوار آبیاری قطره ای تیپ در تهران فروش ارزان این محصول صادراتی در بهترین کیفیت آن به مشتریان عمده و تمام صادر کنندگان این محصول انجام می دهد و نمونه های بسیار مختلف این محصول از جنس کناف یا پلی اتیلن را در اختیار همه آنها قرار داده تا از آن برای تامین نیاز کشاورزی در داخل کشور یا صادرات استفاده کنند.

بهترین های این محصول با برند های گوناگون مانند پویا شیراز در کشور تولید و در تهران و همه ایران به فروش می رسد تا مشتریان نهایت استفاده را از کیفیت بی نظیر این محصول داشته باشند و بدون داشتن هیچ رقیبی در بازار، این محصول ایرانی را به دست خریداران عمده در داخل و خارج برسانند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما